Новини

Насильство стосовно жінок, а також домашнє насильство справді є такими злочинами, які ми не можемо зарахувати до категорії справ приватного звинувачення: суддя ВС Стефанів

Ратифікувавши в червні 2022 року Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами, так звану Стамбульську конвенцію, Україна взяла на себе зобов’язання забезпечити розслідування, кримінальне переслідування та ліквідацію насильства стосовно жінок і домашнього насильства, яке вчинене також і щодо чоловіків і дітей – хлопців та дівчат.

Переслідування має відбуватися незалежно від наявності поданої жертвою заяви й уможливить продовження провадження у справі в разі відкликання такої заяви чи скарги.

Таку думку висловила суддя Верховного Суду у Касаційному кримінальному суді Надія Стефанів, повідомляє Судова влада.

Суддя наголосила, що відповідальність за насильство, вчинене стосовно жінок, має бути передбачена в окремій нормі закону. І не тільки щодо адміністративної відповідальності, а й щодо кримінальної.

«Ми маємо визначити та зрозуміти, що насильство стосовно жінок, а також домашнє насильство справді є такими злочинами, які ми не можемо зарахувати до категорії справ приватного звинувачення», – резюмувала Надія Стефанів.

Спікерка звернула увагу на те, що наявність міжнародного збройного конфлікту на території України призводить до збільшення кількості звернень жінок як щодо фактів домашнього насильства, так і щодо насильства стосовно жінок під час збройного конфлікту чи воєнного стану. Зважаючи на те, що жінки є найбільш вразливими особами й щодо них найчастіше застосовується насильство, надання їм належного захисту є одним із важливих завдань.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *