Новини

Рада адвокатів України прийняла рішення акредитувати курси Ради Європи HELP для адвокатів системи безоплатної правничої допомоги

Рада адвокатів України  акредитувала всі україномовні курси HELP для адвокатів системи безоплатної правової допомоги.

Таке рішення 8 лютого прийняла Рада адвокатів України, повідомляє Офіс Ради Європи в Україні.

Відповідно до п.21-1 Порядку підвищення кваліфікації адвокатів України, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 03.07.2021 №63, адвокати, які подали відомості про включення до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правничу допомогу (БВПД) або уклали контракт чи договори про надання БВПД, мають отримати за рік не менше двох залікових балів з навчання з питань безоплатної правової допомоги.

Відтепер сертифікати про проходження курсів Ради Європи на платформі HELP надаватимуть адвокатам, що співпрацюють із системою безоплатної правової допомоги,  2 кредити за проходження курсу HELP.

Відповідні зміни до Порядку запропонував під час засідання Ради адвокатів України заступник голови Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України  Валентин Гвоздій. Напередодні у Страсбурзі відбулася робоча зустріч з командою Проєкту Ради Європи «HELP (Освіта в галузі прав людини для юристів) для України, в тому числі під час війни».

Також планується створити робочу групу, яка вивчить напрацювання адвокатів України, що мають досвід та бажання проводити спеціальні курси підвищення кваліфікації з питань безоплатної правничої допомоги.

«Ініціатива Ради адвокатів України акредитувати курси HELP для підвищення кваліфікації адвокатів, що надають безоплатну правову допомогу є дуже вдалим прикладом впровадження курсів HELP на сталій основі.  Курси HELP користуються величезною популярністю серед юристів в Україні, 11799 українських юристів зареєстровані на Платформі HELP, завдяки чому Україна посіла третє місце за кількістю користувачів серед усіх держав-членів Ради Європи», – зазначила Ана-Марія Телбіс, в.о. Голови відділу навчання у галузі правосуддя і прав людини, Департаменту імплементації прав людини, правосуддя і стандартів правової співпраці, Генерального директорату прав людини і верховенства права (DGI) Ради Європи.

«Це навчальна платформа і вони проводять чимало заходів. Причому для України вони вже переклали 33 продукти. Серед них є ті, що присвячені питанням правничої допомоги, –  розповів Валентин Гвоздій. – Для нашої ситуації цікавими можуть бути розроблені теми про злочини на ґрунті ненависті, права людини в Збройних Силах та інші. Курси доступні на сайті HELP і українські адвокати мають змогу навчатися дистанційно».

Платформа HELP  — головна освітня програма Ради Європи для юристів, метою якої є навчання суддів, прокурорів та адвокатів, а також інших спеціалістів юридичних професій європейським стандартам у галузі прав людини.  Курси HELP розширюють знання професіоналів-юристів з ключових тем у галузі прав людини і таким чином сприяють кращому захисту прав людини на національному рівні.

Крім Європейської конвенції з прав людини (ЄКПЛ) і прецедентного права Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), програма HELP охоплює інші документи Ради Європи. Крім того, за підтримки ЄС з 2015 року онлайн-курси HELP також охоплюють законодавчу базу ЄС, включаючи Хартію ЄС про основні права та прецедентне право Суду ЄС.

 На даний момент 33 курси HELP доступні на платформі HELP українською мовою, повний каталог курсів HELP доступний за  посиланням.  Найбільш популярними курсами в минулому році серед українських юристів були «Вступ до ЄКПЛ та ознайомлення з ЄСПЛ», «Критерії прийнятності заяв в ЄСПЛ», «Трудові права як права людини», «Етика для суддів, прокурорів та адвокатів», «Перехідне правосуддя та прав людини», «Вступ до Європейської соціальної хартії», «Внутрішнє переміщення», «Міжнародне співпробітництво у кримінальних справах», «Права дитини – основні виклики» та «Права людини в Збройних Силах».

Онлайн курси Ради Європи HELP доступні для всіх для проходження у власному темпі, а ті, хто пройдуть курс можуть отримати електронний сертифікат про проходження курсу як підтвердження набутих знань та навичок.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *