Новини

На Житомирщині поліція та СБУ без жодних пояснень понад шість годин тримали в “полоні” у власній автівці адвоката Корнійчука

Чоловіка відпустили лише після того, як він подав відповідні скарги на гарячі лінії Національної поліції та Служби безпеки України. Він упевнений, що це – черговий прояв силового тиску правоохоронців.

Про це повідомляє СТОПКОР.

Про кричущий інцидент, що стався в Малинському районі Житомирської області 16 лютого, розповів адвокат Дмитро Корнійчук. Саме він змушений був провести декілька годин поспіль у власній машині на території АЗС після того, як автівку з обох боків несанкціоновано оточили правоохоронці.

Правоохоронці. Фото СтопКор

“Відразу після того, як я зупинився, до АЗС під’їхали працівники Служби безпеки України і поліції. Працівники СБУ підперли мене спереду своїм автомобілем марки Toyota Hilux, а ззаду виїзд було заблоковано співробітниками поліції, а саме Сергієм Данилюком – начальник відділення поліції №1 Коростенського районного управління поліції ГУ поліції в Житомирській області.

Я, не розуміючи, що відбувається, приспустив вікно і запитав, в чому причина. На що відповіді не отримав. Сказали, що зі мною спілкуватися відмовляються, що нібито зараз має приїхати прокуратура і все мені розповісти.За деякий час почали під’їжджати ще якісь люди, мені невідомі, ніхто з них не представився. Все це тривало приблизно з другої години дня до сьомої години вечора”, – згадує Корнійчук.

Заблокована машина адвоката, фото СтопКор.

При чому, зазначає адвокат, відбувалось це “затримання” в абсолютно не процесуальний спосіб. Адже причини блокування його транспортного засобу ані співробітники поліції, ані працівники Служби безпеки України так і не повідомили. Адвоката пана Корнійчука на місце події також не було викликано, і отримати якусь правову допомогу він міг виключно телефоном.

“Жодних офіційних документів мені пред’явлено не було. Мене намагались переконати вийти з автомобіля. Але я не знав, чого очікувати як від працівників СБУ, так і від поліції. На місці були присутні якісь молоді хлопці – припускаю, що їх було залучено як понятих. Була ймовірність того, що мені збираються щось підкинути. Через можливість фальсифікацій з боку правоохоронців, я прийняв для себе рішення не виходити з автомобіля”, – наголошує наш співрозмовник.

Перебуваючи в автомобілі, Дмитро Корнійчук у телефонному режимі подав відповідні скарги на дії силовиків на номер 102, гарячу лінію Нацполіції та внутрішньої безпеки Служби безпеки України. Ці повідомлення було прийнято й зареєстровано – наразі заявник очікує на офіційні відповіді і відповідне реагування.

Корнійчук припускає: такі дії місцевих правоохоронців, які він характеризує як “свавілля”, можуть бути пов’язані з його адвокатською діяльністю.

Однак жодних зрозумілих пояснень діям “копів” у поліції так і не надали.

“Після розмови з Корнійчуком на місці подій, ми вирішили заїхати у малинський відділ поліції, про який згадував адвокат. Звичайно, о десятій годині вечора нікого з керівництва на місці вже не було. Ми поспілкувались із черговою – лейтенантом Іриною Глебовою. Вона спочатку говорила, що всі запитання – до керівництва, потім пішла комусь дзвонити і після розмови з керівництвом вже заявила, що всі запитання потрібно адресувати до ГУ Нацполіції Житомирської області”, – коментує журналістка Марія Винниченко.

Ірина Глебова, фото СтопКор

Водночас, у Коростенській окружній прокуратурі заступник прокурора Микола Матвійчук повідомив репортерам, що жодних наказів щодо блокування адвокатапрокуратура не надала. Утім, з його слів, усі дії правоохоронців начебто відбувалися відповідно до процесуального законодавства. При цьому посадовець порадив звернутися до відділення поліції №1.

Микола Матвійчук, скріншо СтопКор

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *