Новини

Пашинському повідомили про підозру за ч. 1 ст. 255, ч. 5 ст. 191 КК: заволодів нафтопродуктами на суму 967 млн грн

12 лютого 2024 року за процесуального керівництва прокурорів САП детективи НАБУ повідомили про підозру 6 учасникам злочинної організації, які заволоділи нафтопродуктами на загальну суму 967 млн грн, арештованими у справі власника так званої групи компаній «Східно-Європейська паливно-енергетична компанія», який входив до злочинної організації, очолюваної колишнім Президентом України.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Серед підозрюваних два організатори злочину:

колишній в.о. Глави Адміністрації Президента України, народний депутат України, керівник одного з комітетів Верховної Ради України та підприємець Сергій Пашинський;

а також 4 співвиконавців:

колишній директор державного підприємства;колишній заступник директора державного підприємства;менеджер державного підприємства;та керівник приватного товариства.

Дії осіб кваліфіковано за ч. 1 ст. 255, ч. 5 ст. 191 КК України.

У 2014 році рішенням суду накладено арешт на нафтопродукти, ввезені в Україну з порушенням законодавства.

У межах досудового розслідування встановлено, що підприємець, діяльність якого повʼязана з реалізацією нафтових продуктів, та посадовець Адміністрації Президента України з метою заволодіння цим арештованим майном розробили злочинну схему. Задля її реалізації особи залучили підконтрольних осіб, яких призначили на посади державного підприємства.

Так, особи домоглися передачі державному підприємству, директор якого був заздалегідь призначений для участі у злочині, арештованих паливо-мастильних матеріалів. У подальшому ці паливо-мастильні матеріали були реалізовані за заниженими цінами підконтрольній організатору схеми компанії. Проте до державного бюджету жодних коштів так і не надійшло, оскільки компанія сплатила лише частину з них, але і ті були виведені на рахунки інших підконтрольних суб’єктів господарювання.

У результаті за період діяльності цієї злочинної організації протягом 2014-2018 років інтересам держави завдано збитків на суму 967 млн грн.

Викриття злочину відбулося за процесуального керівництва прокурорів САП детективами НАБУ спільно з СБУ. Досудове розслідування триває.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *