Новини

ВРП заявила, що не наділена повноваженнями самостійно ініціювати питання про відсторонення судді Князєва від здійснення правосуддя

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Про це заявила Вища рада правосуддя.

Вища рада правосуддя вирішує питання стосовно надання згоди на затримання, утримання під вартою чи арешт судді, а також тимчасового відсторонення судді від здійснення правосуддя (відповідно до Глав 7 і 8 Закону України «Про Вищу раду правосуддя»).

Зазначаємо, що ВРП не наділена повноваженнями самостійно ініціювати питання про відсторонення судді від здійснення правосуддя. Якщо відповідне клопотання надійде від компетентних органів, воно буде розглянуте у передбачені законом строки.

Рада нагадала, що 18 травня 2023 року ВРП задовольнила подання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та надала згоду на утримання під вартою судді Верховного Суду Всеволода Князєва. Клопотання про тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя судді Всеволода Князєва на адресу органу не надходило.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *