Новини

Як отримати кваліфікацію солісітора в Ірландії розповіла представник НААУ в Республіці Ірландія Анна Базарчіна

Усі юристи, які не мають кваліфікації в Європейському Союзі або не підпадають під взаємні угоди, повинні пройти стандартний процес підготовки соліситорів в Ірландії: попередній іспит, вступний іспит FE-1, курс професійної практики, розширені факультативи, тренування в офісі. Після цього вас зарахують до списку соліситорів.

Всі ці етапи розглянула представник НААУ в Республіці Ірландія Анна Базарчіна під час вебінару «Доступ до адвокатської професії за кордоном», який нещодавно організував Комітет НААУ з міжнародних зв’язків.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Попередній іспит для недипломованих студентів, кандидат має бути старший 21 року, проводиться раз на рік. Він складається з трьох блоків: перевірки рівня англійської мови,  загальних знань та орієнтування в питаннях побудови державних органів Ірландії. Прохідний бал у кожному блоці становить 50%. Всі три роботи необхідно здати за один раз. Дозволяється максимум три спроби.

Вступний іспит до Юридичного товариства Ірландії – FE-1 – проводиться двічі на рік, як правило, навесні та восени. Він складається з восьми робіт за такими галузями: господарське, конституційне, контрактне, кримінальне, деліктне право, а також право власності, справедливості і трастів, право ЄС.

Зареєструватися для складання індивідуальних предметів іспиту FE-1 можна на сайті Law Society. Ціна складає 115 євро за предмет. Кандидатам потрібно скласти лише один іспит за сесію, щоб рухатися вперед. Термін складання всіх восьми предметних іспитів, починаючи з моменту першої здачі кандидатом одного або кількох з них, становить сім років. Складати іспит можна як офлайн, так і онлайн.

Курс професійної практики PPC — це повний навчальний курс. Протягом курсу ви дізнаєтесь, як виконувати роботу соліситора. Кандидати на PPC повинні знайти відповідного практикуючого соліситора для роботи в якості стажера. І перш ніж подавати заявку на участь у PPC, необхідно укласти дворічний контракт на навчання з соліситором, що має 4-річний досвід роботи в Ірландії. вартість реєстрації контракту на навчання становить 920 євро.

А от вартість самого курсу, який триває з вересня по квітень, становить 10,5 тис. євро. Він охоплює такі предмети як прикладне земельне право, податки, бізнес, трудове право, сімейне право, цивільне та кримінальне судочинство. Курсант набуває навичок у цивільній та кримінальній адвокатурі, консультуванні, юридичних дослідженнях, правовій презентації, написанні та складанні юридичних документів, переговорах.

Також є чотири факультативні навчальні модулі, які необхідно завершити після PPC. Їхня загальна вартість становить 1656 євро.

Тренування в офісі триває 24 місяці. Попередньо необхідно визначитися із видом практики: комерційна чи загальна / штатна чи приватна практика, розмір фірми – мала, середня чи велика. Після цього необхідно подати заявку в місцеві фірми в рамках процесу найму «Milkround» (зазвичай з вересня по жовтень). Ви повинні мати актуальне резюме з акцентом на юридичний досвід роботи. І коли завершиться навчальний контракт, Товариство юристів Ірландії зарахує вас до списку соліситорів.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *