Новини

Національна асоціація адвокатів України нагадала як згенерувати ордер для надання правничої допомоги

В Україні існує єдина, обов’язкова для всіх адвокатів, типова форма ордера – документу, що посвідчує повноваження адвоката на надання правничої допомоги. За загальним правилом, генерування ордерів здійснюється на сайті НААУ або в раді адвокатів регіону.

Форма ордерів, а також єдині для всіх адвокатів України, адвокатських об’єднань та бюро правила виготовлення, оформлення, зберігання, обліку ордерів визначені Положенням про ордер на надання правничої (правової) допомоги, затвердженим рішенням РАУ від 12.04.2019 № 41.

Про це нагадав голова Комітету НААУ з питань адвокатської практики Богдан Кушнір, повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Згідно з цим Положенням бланки ордерів генеруються виключно в Особистому кабінеті адвоката на сайті НААУ слідуючи командам системи. Облік згенерованих ордерів здійснюється автоматично системою управління електронної бази даних Єдиного реєстру адвокатів України. Історія генерування ордерів відображається у відповідному розділі Особистого кабінету та у адміністративній частині електронної бази даних ЄРАУ. Адвокати, АО та АБ ініціюють генерування ордерів через сайт НААУ, в раді адвокатів регіону, або як виняток у передбачених РАУ випадках безпосередньо у НААУ.

Сторонні ресурси, які пропонують адвокатам послуги із заповнення ордеру під приводом відсутності доступу до Інтернету, небажання відвідувати особистий кабінет на сайті НААУ чи з інших надуманих причин, фактично порушують чинне законодавство України.

Можна припустити, що подібні «сервіси» розраховані на осіб, право на здійснення адвокатської діяльності яких в рамках дисциплінарних процедур було зупинене або припинене. Адже особи, до яких було застосоване відповідне дисциплінарне стягнення, оскільки вони не можуть здійснювати адвокатської діяльності, позбавлені можливості генерувати ордери.

Необхідно враховувати, що генерування ордеру на сторонніх ресурсах в порушення встановленого порядку містить як ознаки дисциплінарного проступку (адже невиконання рішень органів адвокатського самоврядування відповідно до ст. 34 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» є дисциплінарним проступком). Крім того, надання «послуг» з генерування ордеру, а також їх використання «клієнтами» містить ознаки складу злочину, відповідальність за який передбачена ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.

Також слід розуміти, що належним та достатнім підтвердженням правомочності адвоката на вчинення дій в інтересах клієнта є лише ордер, згенерований відповідно до Положення, затвердженого рішенням РАУ від 12.04.2019 № 41.

П. 12 Положення містить повний перелік реквізитів, які має містити ордер. Деякі з них генеруються автоматично. Окремі заповнюються самостійно з метою збереження адвокатської таємниці. 15. Відповідальність за достовірність вказаних в ордері даних несе адвокат (особа, яка видала ордер).  

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *