Новини

Апеляційний суд залишив Ігоря Мазепу під вартою, зменшивши заставу з 350 млн до 21 млн гривень

Апеляційний суд Києва розглянув скаргу і залишив під вартою директора інвестиційної компанії Concorde Capital Ігоря Мазепу в справі щодо незаконного заволодіння землею у Київській області. Однак розмір застави було зменшено з 349 мільйонів 700 тисяч гривень до 21 мільйона гривень.

Про це повідомляє Суспільне.

Підозрюваний брав участь у засіданні по відеозв’язку. Адвокат бізнесмена Тарас Пошиванюк долучив 10 листів про взяття Мазепи на поруки. Серед поручителів народний депутат Андрій Герус.

“Стосовно ризику ухиляння від органу досудового розслідування та суду. Мазепа протягом кримінального провадження близько 80 раз виїжджав за кордон і повертався. Тому жодного ризику виїзду і переховування немає”, — зазначив юрист.

Своєю чергою прокурор Євген Сльота вимагав скасувати ухвалу суду першої інстанції у частині застави й призначати нову альтернативу в розмірі 700 мільйонів гривень.

Один із друзів бізнесмена Андрій Калашніков, що виступив з бажанням взяти того на поруки, заявив, що знає Мазепу вже 20 років і висловив упевненість, що “він не буде бігати від судового процесу”.

Інший поручитель Василь Даниляк також розповів, що знає Мазепу понад 20 років і може характеризувати того, “як хорошу, добру людину”.

“Мені дуже ріжуть вуха речі про злочинні угрупування. Я впевнений, що Ігор буде співпрацювати зі слідством. Зі свого боку буду докладати зусиль, щоб він брав участь у цьому провадженні”, — додав чоловік.

Заслухавши позиції всіх сторін, суддя відправився у нарадчу кімнату. Повернувшись, суддя поінформував про рішення частково задовольнити апеляційні скарги адвоката та прокурора.

“Постановити нову ухвалу про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до 27 лютого із правом внесення застави в розмірі 21 мільйона гривень. Заяви про взяття на поруки відмовити”, — вказав суддя.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *