Новини

248 суддів місцевих судів склали присягу

5 липня 2024 року відбулась урочиста церемонія складання присяги суддями, вперше призначеними на посаду судді.

Про це повідомляє Вища рада правосуддя.

Присягу склали 248 суддів місцевих судів, з них 208 – судді загальних місцевих судів, 22 – адміністративних судів, 18 – господарських судів.

Судді  під час урочистої церемонії в присутності Президента України присягли Українському народові об’єктивно, безсторонньо, неупереджено, незалежно, справедливо та кваліфіковано здійснювати правосуддя від імені України, керуючись принципом верховенства права, підкоряючись лише закону, чесно і сумлінно здійснювати повноваження та виконувати обов’язки судді, дотримуватися етичних принципів і правил поведінки судді, не вчиняти дій, що порочать звання судді або підривають авторитет правосуддя.

До участі в церемонії були запрошені Голова Верховного Суду, Голова Ради суддів України, Голова Вищої ради правосуддя та в.о. Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Відповідно до статті 57 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» особа, вперше призначена на посаду судді, набуває повноважень судді після складення присяги судді.

Присягу склали судді, які були призначені на посади указами Президента України за поданнями Вищої ради правосуддя.

Нагадаємо, 4 липня 2024 року, Президент України підписав 38 указів про призначення 215 суддів; 8 травня 2024 року підписано 24 укази про призначення 114 суддів. 

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *