Новини

В Національній асоціації адвокатів України дослідили стан виконання Карпатської конвенції

Карпатські екосистеми є особливо цінними територіями, що мають спеціальне регулювання на міжнародному рівні. Підписавши Рамкову конвенцію про охорону та сталий розвиток Карпат, Україна взяла на себе зобов’язання щодо захисту довкілля, соціального та економічного розвитку цього регіону.

В рамках проекту «Підтримка природно-заповідних територій України», що фінансується державним банком Уряду Федеративної Республіки Німеччини KfW, у Комітеті НААУ з питань аграрного, земельного та довкілевого права зробили аналіз виконання Україною цієї Карпатської конвенції.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Актуальність питання зумовлена тим, що Україна упродовж 2026 – 2029 років головуватиме на всіх офіційних та експертних зустрічах в рамках Конвенції, а отже, візьме першість в ініціативах щодо реалізації цієї міжнародної домовленості.

Документ (з його повним текстом можна ознайомитися тут) серед іншого містить оцінку врахування положень Карпатської конвенції у національному законодавстві та політиці України. Аналізуються положення Державної стратегії управління лісами України до 2035 року, Стратегії екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату на період до 2030 року, Державної програми розвитку транскордонного співробітництва на 2021-2027 роки, Плану заходів щодо підтримки сфери культури, охорони культурної спадщини, розвитку креативних індустрій та туризму, Програми розвитку гідроенергетики на період до 2026 року, Програми головування України у Стратегії ЄС для дунайського регіону у період з листопада 2021 року по листопад 2022 року, Плану заходів щодо збереження української частини природного об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи» та сталого розвитку прилеглих до нього територій.

Також досліджуються етапи і напрями реалізації Стратегії виконання Карпатської конвенції, а також очікувані результати.

Довідково: Рамкова конвенція про охорону та сталий розвиток Карпат була прийнята в Києві у травні 2003 року під час Конференції міністрів «Довкілля для Європи». Програмою ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) було запропоновано продовжувати процес реалізації Конвенції, у тому числі, надавати підтримку секретаріату, який було відкрито у Віденському офісі ЮНЕП. За двадцять років відбулося конференцій конференцій сторін Конвенції.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *