Новини

ВККС рекомендує звільнити суддю Бутенка, який міг брати участь в організації впливу у Раді суддів

Вища кваліфікаційна комісія суддів рекомендує звільнити суддю Вадима Бутенка. Бутенко мав очолити цей Раду суддів України, щоб суддям вже ліквідованого Окружного адміністративного суду міста Києва не ставили зайвих запитань щодо їхньої роботи.

Про це повідомляє «Слідство.Інфо».

Суддя Вадим Бутенко працює у Фастівському міськрайонному суді Київської області. 19 лютого 2023 року він проходив співбесіду у Вищій кваліфікаційній комісії суддів. Члени комісії одноголосно вирішили, що Вадиму Бутенку не місце в суді. 

Суддя Бутенко фігурує на так званих плівках НАБУ з прослуховуванням Павла Вовка в його кабінеті. На цих записах озвучується як судді ОАСКу намагалися поставити свою людину в Раду суддів України. Павло Вовк не хотів, щоб Рада суддів ставила непотрібні запитання щодо корупційних та сумнівних справ суду, тому вирішив мати «свою людину» в Раді суддів. Цією людиною мав стати Вадим Бутенко. 

Свої дії Павло Вовк координував з високопосадовцем часів Віктора Януковича — Андрієм Портновим, а також з Адміністрацією президента, зокрема, ймовірно із тодішнім заступником її керівника Русланом Рябошапкою.

На записах також зафіксовано, що Павло Вовк організував зустріч Бутенка з представниками Адміністрації президента. Після цієї зустрічі у ЗМІ з’явилась новина, що заступник голови Ради суддів Вадим Бутенко відвідав Адміністрацію президента, де зустрівся із заступником голови АП Русланом Рябошапкою. Як заявили в пресслужбі Адміністрації, посадовці «обговорили напрями реалізації судової реформи». 

Під час співбесіди ймовірна причетність Бутенка до цієї історії також підіймалась й суддя заперечив, що допомагав суддям ОАСК захопити владу в Раді суддів.  Проте, Бутенко не заперечив, що знайомий особисто з Павлом Вовком та спілкувався з ним у період, коли його прослуховували, але це були не ті розмови, які записували правоохоронці.

У членів комісії також виникли запитання до декларацій Бутенка. Суддя не декларував у 2018-2022 роках, що його дружина працює у Вищому антикорупційному суді. Також Бутенко не зміг пояснити, чому він не подав  декларацію за 2021 рік. 

У ВККС також були запитання до Бутенка щодо його майна. Комісію зацікавило, звідки у Бутенка з’явились кошти, щоб заощадити понад 30 тисяч доларів. 

«Я декларував все те, що у мене було в наявності. От за результатами отримання моєї заробітної плати, що залишалось, те я і декларував», — відповів на це Бутенко. Також суддя додав, що йому немає сенсу приховувати інформацію щодо своїх заощаджень.

Батьки Бутенка займаються бізнесом, який пов’язаний з нерухомістю – Бутенко відмовився детальніше пояснювати, й, за інформацією ВККС, вони могли ухилятися від сплати податків. Суддя сказав комісії, що не знає, як його батьки отримували доходи, але оскільки їх жодного разу не притягували до відповідальності за несплату податків, то все було законно. 

Суддя під час винесення деяких вироків у кримінальних справах покликався на докази, які не досліджували у суді. Через це вироки Бутенка оскаржували в апеляції. Також суддя розглядав справи без захисника та потерпілого, через що його вироки теж оскаржували. Бутенко сказав, що аби прокоментувати його оскаржені вироки, треба читати рішення апеляційного суду. 

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *