Новини

ВКДКА затвердила узагальнення дисциплінарної практики з питань надання адвокатами безоплатної правничої допомоги

Неналежна поведінка, пов’язана із наданням адвокатом, який надає безоплатну правничу допомогу, може мати наслідком його дисциплінарну відповідальність. Адже встановлена особлива процедура участі у системі БПД зумовлює додаткові обов’язки.

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури оприлюднила Узагальнення дисциплінарної практики кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури з питань надання адвокатами безоплатної правничої допомоги, затверджене рішенням ВКДКА № ХІІ-011/2023 від 28.12.2023.

Аналіз практики застосування кваліфікаційно-дисциплінарними комісіями адвокатури вимог законів під час розгляду справ, пов’язаних з наданням адвокатами БПД, дав можливість зробити низку практичних висновків з питань:

узгодження позиції із підзахисним;відмови від виконання доручення;припинення дії доручення;невиконання доручення клієнта через відсутність правових підстав;можливості участі адвоката за призначенням у разі наявності в особи адвоката за договором;значення висновку комісії з оцінювання якості, повноти та своєчасності надання адвокатами БПД.

Висновки можуть бути використані під час розгляду дисциплінарними палатами КДКА аналогічних питань.

Нагадаємо, відповідно до Закону «Про безоплатну правничу допомогу», адвокати є суб’єктами надання безоплатної первинної та вторинної правничої допомоги. Цим законом визначається порядок та умови їх залучення до надання такої допомоги. На таких адвокатів в повній мірі поширюються усі вимоги Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», Правил адвокатської етики та рішень Ради адвокатів України. 16.02.2024.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *