Новини

Суд скасував рішення слідчого судді стосовно директора товариства, яке заволоділо електроенергією: тримання під вартою та збільшення застави з 30 до 100 млн грн

15 лютого 2024 року Апеляційна палата ВАКС підтримала позицію прокурора САП та скасувала рішення слідчого судді про застосування 30 млн грн застави директору приватного товариства – учаснику злочинної схеми по заволодінню електричною енергією ПрАТ «НЕК «Укренерго» та легалізації отриманих від її продажу коштів.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Рішенням колегії суддів до підозрюваного застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із альтернативою внесення 100 млн грн застави.

У разі внесення застави на указаного підозрюваного будуть покладені всі процесуальні обовʼязки, заявлені у клопотанні прокурора САП.

Таким чином суд апеляційної інстанції частково задовольнив апеляційну скаргу прокурора САП та відмовив у задоволенні апеляційних скарг сторони захисту.

Ухвала АП ВАКС набирає законної сили з моменту проголошення, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, 11 січня 2024 року за процесуального керівництва прокурорів САП детективи НАБУ повідомили про підозру 4 особам, причетним до реалізації злочинної схеми по заволодінню електричною енергією ПрАТ «НЕК «Укренерго» та легалізації отриманих від її продажу коштів.

Серед підозрюваних: особа, яку слідство вважає організатором злочину – ч. 5 ст. 191 та ч. 3 ст. 209 КК України; колишній директор департаменту ПрАТ «НЕК «Укренерго» – ч. 2 ст. 364 КК України; голова правління комерційного банку – ст. 364-1 КК України; директор приватної компанії – ч. 5 ст. 191 та ч. 3 ст. 209 КК України.

У межах досудового розслідування встановлено, що на початку повномасштабного вторгнення рф на територію України, приватне товариство, яке з 2019 року здійснювало діяльність на ринку електричної енергії, як один із найбільших трейдерів, фактично припинило розраховуватися за отриману електроенергію від Укренерго й одночасно перестало її закуповувати на інших сегментах в різних учасників ринку.

З огляду на статус цього товариства, як сторони відповідальної за баланс, «раптово сформований» дефіцит електроенергії у вигляді негативного небалансу виникла потреба компенсувати вже за рахунок відбирання значно дорожчої електричної енергії в Укренерго, розраховуватися за яку наперед організатор вчинення злочинів та його службові особи наміру не мали.

Незважаючи на те, що приватна компанія мала заборгованість перед товариством, керівник департаменту «Укренерго», відповідальний за застосування передбачених до підприємства санкцій, продажу електроенергії не зупинив. У свою чергу, і гарант оплати, яким виступив один із комерційних банків, утворену перед Укренерго суму заборгованості не відшкодував і не міг цього зробити через грубі порушення Голови правління банку під час видачі банківської гарантії в сумі 1,85 млрд грн.

У подальшому отримана приватним підприємством енергія була перепродана реальним учасникам ринку, проте вже за нижчими, аніж придбана в Укренерго, цінами, а кошти, які були отримані внаслідок реалізації цієї схеми, легалізовані шляхом перерахування між пов’язаними юридичним особами та виведення їх частини на рахунки до іноземних банківських установ.Не отримавши кошти за реалізації енергії ПрАТ «НЕК «Укренерго» звернулось до банка-гаранту, проте товариство отримало відмову у погашенні заборгованості.

Своєчасне реагування антикорупційних органів забезпечило арешт 721 млн грн, які перебували на рахунках залучених до злочинної схеми компаній. Крім того, у межах міжнародного співробітництва також заблоковано кошти на рахунках підконтрольної організатору схеми компанії у двох європейських країнах.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *