Новини

Як законно довести чи спростувати перебування водія у стані сп’яніння: розповів адвокат Антон Кравченко

Під час вебінару «Стаття 130 КУпАП: вирок чи виклик?», який проведено на платформі Вищої школи адвокатури НААУ, адвокат Антон Кравченко поділився із учасниками про те, як законно довести чи спростувати перебування водія у стані сп’яніння.

Серед іншого лектором зазначено про:

категоричну неприпустимість перебування водія у нетверезому стані під час руху керованого ним транспортного засобу;види сп’яніння, за які передбачено відповідальність;основні елементи складу адміністративного правопорушення;оформлення відсторонення від керування;види та процедури проведення оглядів водіїв на стан сп’яніння;реалії тлумачення імперативної норми ч. 2 ст. 266 КУпАП на практиці, яка вимагає проведення обов’язкового огляду водія на стан сп’яніння на місці зупинки – незалежно від виду (причини) сп’яніння;різновиди та кількість обов’язкових документів під час проведення оглядів на стан сп’яніння (на місці зупинки чи у медичному закладі);типові помилки при огляді водія на різних його стадіях;позиції ЄСПЛ щодо подібної категорії справ.

Водночас повністю тверезий водій може постраждати як від незнання ним кількості та процедур проведення оглядів, так і внаслідок порушень з боку інших учасників процесів оглядів.

ЄСПЛ прирівняв до кримінальної відповідальності за суворістю покарання вказаної норми, яке починається від 17 тис. грн та позбавлення права керування строком на 1 рік.

Огляд на стан сп’яніння особи, яка керувала транспортним засобом може проводитися:

1) поліцейським за допомогою технічних засобів; та/або2) у закладах охорони здоров’я – у разі (а) відмови водія від огляду на місці його зупинки або (б) незгоди із його результатом.

Орієнтовні поради для захисту повністю тверезого водія від зловживань щодо нього можуть бути:

1) ніколи не відмовлятися від проходження огляду(-ів) на стан сп’яніння;2) чітко вимагати його/їх проведення (із зазначенням виду);3) фіксувати у законний спосіб виконання водієм таких дій.

Деякі суди вимушені застосовувати навіть такий інструмент реагування як окремі ухвали стосовно поліцейських внаслідок необ’єктивності та наявності провокації щодо водія для його відмови від проходження огляду: наприклад, у справі № 750/7017/23 від 27.06.2023 р. http://tinyurl.com/2s3m5cra

Окрему увагу приділено питанням проходження оглядів у медичних закладах, таким як:

тривалість та кількість оглядів;способи відібрання біосередовища;відеофіксація;підтвердження кваліфікації та підготовки медичного працівника;неузгодженість підзаконних нормативних актів;особливості використання технічних засобів;проходження первинного чи повторного огляду за самостійним зверненням.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *