Новини

Тандир проситься у військову частину, а суд вирішив, що він перебуватиме під вартою без права на заставу до 12 квітня

Святошинський районний суд Києва продовжив запобіжний захід судді Олексію Тандиру, який перебуватиме під вартою без права на заставу до 12 квітня.

Про це повідомляє Суспільне.

під час розгляду клопотання прокурора про продовження запобіжного заходу, Тандир подав клопотання про відвід прокурора. Зокрема, як зазначає обвинувачений, ще 19 грудня він звернувся до прокурора Михайла Доманіцького з заявою про бажання мобілізуватися за статтею 616 Кримінального кодексу України – скасування запобіжного заходу для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період або зміна запобіжного заходу з інших підстав.

“Я підлягаю мобілізації. В мене військове звання. Я давав присягу. Відомо те, що я ВЛК пройшов минулого року. Тому я не розумію, які обставини вже два місяці перевіряє прокурор. От у нас є відповідь з військової частини, куди я звертався і з громадської організації. З ТЦК є відповідь. А що робить прокурор?”, — додав обвинувачений.

Своєю чергою Доманіцький зазначив, що досі не отримав відповіді від ТЦК.

“Навіть після отримання всіх відповідей немає зобов’язання у прокурора звернутися до суду”, — сказав прокурор.

Брат загиблого Олександр Бондаренко також виступив зі своєю позицією:

“Мобілізація була і до смерті мого брата. Я і моя сім’я вважаємо, що спочатку треба відповісти за скоєне, а потім уже мобілізуватися і йти до армії”, — зазначив Олександр Бондаренко.

Адвокат Тандира Олег Юрченко повідомив , що на наступному засіданні планують звернутися до суду з клопотанням щодо мобілізації обвинуваченого.

Після нарадчої суддя Бандура відхилив клопотання про відвід прокурора і продовжив розгляд обрання запобіжного.

Прокурор Михайло Доманіцький навів ризики, якщо суд обере інший запобіжний захід, окрім тримання під вартою.

“Враховуючи необхідність допиту ще щонайменше 24 свідків, ризик впливу ще продовжує існувати. Посада судді, враховуючи високий статус і можливості, дає ризик впливу ні інших учасників. Зокрема на тих, у кого є наявні на зберіганні докази”, — сказав Доманіцький.

На думку Олексія Тандира, прокурор діє формально, оскільки на кожному засіданні зачитує “одні й ті ж п’ять ризиків”.

“Бездіяльність суду дозволяє прокурору не змінювати попередніх ризиків в незалежності від їх об’єктивного існування”, — додав його адвокат Олег Юрченко.

Захисник також зачитав один із повних текстів рішення судді Бандури щодо запобіжного Тандиру. Юрченко зазначив, що багато посилань у судовому рішенні є необґрунтованими.

Наостанок він клопотав зокрема про домашній арешт з носінням браслету або заставу. Проте суддя клопотання відхилив.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *