Новини

Повідомлено про підозру сумському адвокату Тетяні Друченко за ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 27, ч. 3 ст. 369 КК

Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про підозру адвокату Тетяні Друченко у підбуренні обвинуваченого до надання неправомірної вигоди суддям Сумського апеляційного суду за ухвалення рішення на його користь.

Про це йдеться в ухвалі Вищого антикорупційного суду від 2 лютого 2024 року.

У 2021 році адвокат Друченко вирішила підбурити одного з обвинувачених у справі про викрадення майна до надання неправомірної вигоди суддям Сумського апеляційного суду, які переглядали вирок. Зокрема, вирок переглядала колегія суддів у складі: Юлія Філонова – головуюча суддя, судді Віктор Криворотенко і Ольга Собина.

Цим вироком суд засудив до 4 років позбавлення волі Олександра Яруліна та Сергія Колодку.

Слідство вказує, що адвокат Друченко давно здійснює адвокатську діяльність в Сумах і тому вона знайома з суддями Сумського апеляційного суду. У розмові з обвинуваченим вона наголошувала, що йому необхідно надати грошові кошти в сумі від 12000 до 14000 доларів як неправомірну вигоду для суддів Сумського апеляційного суду. За це судді мали б визнати обвинуваченого невинуватим. У грудні 2021 року обвинувачений звернувся до НАБУ з заявою про злочин і відтоді тривало розслідування.

У вересні 2022 року адвокат Друченко повідомила про зменшення розміру неправомірної вигоди до 5000 доларів. Окрім цього вона повідомила, що попросить суддів відкласти засідання для збирання потрібної суми. Через декілька днів адвокат сказала, що гроші необхідно передавати в два етапи: 2000 дол. до рішення і ще 2000 дол. після. Таким чином розмір хабаря зменшився до 4000 дол. і судді нібито вже мали не виправдати обвинуваченого, а відправити справу на повторний розгляд.

31 січня 2024 року обвинувачений передав адвокату Друченко 2000 дол. Того ж дня колегія суддів Сумського апеляційного суду залишила вирок без змін. Адвокат Друченко повідомила обвинуваченому, що їй не відомі причини прийняття колегією суддів Сумського апеляційного суду вказаного рішення. Після цього її було викрито і повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 27, ч. 3 ст. 369 КК України.

2 лютого Вищий антикорупційний суд заарештував адвоката Друченко до 30 березня з альтернативою 242 240 грн застави.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *