Новини

Прокурори скерували до суду обвинувальний акт стосовно пособника судді Кропивницького апеляційного суду Гончара

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно В’ячеслава Даньшина, якого сторона обвинувачення вважає пособником судді Кропивницького апеляційного суду Володимира Гончара.

Про це йдеться у рішенні Вищого антикорупційного суду від 5 лютого.

«2 лютого 2024 року до ВАКС зі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури надійшов обвинувальний акт з додатками у кримінальному провадженні щодо обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 27 частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, судді Кропивницького апеляційного суду Володимиру Гончару повідомили про підозру. За версією слідства, суддя через посередника висловив прохання надати йому неправомірну вигоду у розмірі 10 500 доларів за зміну вироку суду першої інстанції та призначення умовного покарання стосовно особи, яка спричинила ДТП зі смертю особи. З метою приховання своєї причетності до вчинення злочину, суддя доручив посереднику як отримання неправомірної вигоди, так і її зберігання.

В свою чергу, колегія суддів Кропивницького апеляційного суду залишила вирок суду першої інстанції без змін та призначила винуватцю покарання у виді позбавлення волі. Оскільки суддя не зміг забезпечити виконання своєї обіцянки, більшу частину неправомірної вигоди повернули. Під час обшуку за місцем проживання посередника детективи виявили залишок незаконно одержаних грошових коштів у сумі 450 доларів.

Вища рада правосуддя відсторонила суддю до 26 грудня 2023 року.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *