Новини

374 судді не здійснювали правосуддя, але все одно отримали виплату суддівської винагороди у сумі понад 430 млн грн

374 судді місцевих загальних судів не здійснювали правосуддя, але все одно отримували виплату суддівської винагороди. Вона обійшлася бюджету у понад 430 млн гривень.

Про це повідомляє Державна аудиторська служба.

Відомство виявило численні порушення під час аудиту Державної судової адміністрації, який охопив період 2021-2022 роки та перше півріччя 2023 року.

“Ми проводимо аудит Державної судової адміністрації, під час якого виявили шокуючі факти. Наприклад, деякі судді продовжують отримувати заробітну плату, не виконуючи свої повноваження. Ще більше – судді, які під вартою чи взагалі стали громадянами РФ також отримають винагороду з бюджету”,  – повідомила голова Держаудитслужби Алла Басалаєва.

За її словами, із загальної кількості лише 110 суддів не здійснювали правосуддя з незалежних від них причин. Частина з них – подали документи, але досі не призначені ВККС, частина –  мобілізовані.

Ще 9 суддів отримували винагороду попри те, що їх було відсторонено від здійснення правосуддя через притягнення до кримінальної чи дисциплінарної відповідальності. Такі порушники обійшлися бюджету у 6,5 млн грн.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *