Новини

Нотаріальна палата України не хоче, щоб нотаріуси надавали інформацію з реєстрів за запитом адвокатів

Нотаріальна палата України проаналізувала законопроект № 10446 від 30.01.2024 «Про внесення змін до деяких законів України щодо  відповіді на адвокатський запит» та вважає його прийняття недоцільним.

Із відповідними листами НПУ звернулася до Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, Голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Дениса Маслова та народного депутата України Ігоря Фріса.

Про це повідомляє НПУ.

Даним законопроектом пропонується внести зміни до статті 8 Закону «Про нотаріат» та низки інших законів щодо надання нотаріусом на адвокатський запит певної інформації із Спадкового реєстру та інших єдиних та державних реєстрів – щодо клієнтів адвокатів.

НПУ категорично проти внесення запропонованих змін та не погоджується з необхідністю законодавчого посилення професійних прав адвоката за рахунок  надмірного і невиправданого втручання в нотаріальну таємницю та нотаріальну діяльність загалом. Окрім того, на думку очільників Палати, запропоноване розширення повноважень адвокатів ставить під загрозу гарантії захисту законних прав та інтересів інших осіб, які не мають відношення до укладеного з адвокатом договору.

Палата зазначає, що питання отримання інформації з єдиних і державних реєстрів врегульовано на законодавчому рівні та є цілком доступним.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *