Новини

ВРП тимчасово відсторонила від здійснення правосуддя суддю з Одеської області Олександра Боярського

Вища рада правосуддя тимчасово, до 9 березня 2024 року, відсторонила від здійснення правосуддя суддю Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Про це повідомляє ВРП.

Рішення прийнято за результатами розгляду відповідного клопотання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександра Клименка.

Суддя підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 368 Кримінального Кодексу України, а саме проханні службовою особою, яка займає відповідальне становище, надати неправомірну вигоду для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду чи третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища та одержанні службовою особою такої неправомірної вигоди за такі ж дії.

Нагадаємо, що 12 січня 2024 року Вища рада правосуддя надала згоду на утримання судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області під вартою.

Строк досудового розслідування у кримінальному провадженні за підозрою судді у вчиненні кримінального правопорушення визначено до 9 березня 2024 року. Рада зазначила, що нею не встановлено обставин, які можуть свідчити, що вказане клопотання є формою незаконного впливу, тиску чи втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя.

Нагадаємо, 9 січня 2024 року прокурор повідомив про підозру в одержанні неправомірної вигоди судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області за ухвалення рішення, що допомогло б уникнути мобілізації. Дії судді кваліфіковано за ч. 3 ст. 368 КК України.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *