В Україні на пʼять чоловіків-адвокатів припадає чотири коліжанки. Втім, на рівні керівництва рад адвокатів переважають жінки.
Дані про гендерно-соціальну роль адвоката навів заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій під час засідання Ради адвокатів України, що проходить сьогодні на Хмельниччині.
Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.
Станом на кінець травня в Єдиному реєстрі адвокатів України обліковується 71 286 адвокатів, з яких 60,8% — чоловіки, а 39,2% — жінки.
Найбільше гендерне розшарування — у Закарпатській області, де лише 31,8% адвокаток. Схожа ситуація у Волинській (34,2%) та Тернопільській (34,6%) областях. Найближчими до гендерного балансу є Одеська (44,9%) та Миколаївська (44,2%) області. Втім, і тут гендерний розрив залишається помітним.
А от серед керівників регіональних рад адвокатів ця пропорція фактично дзеркальна: жінки становлять 54%.
«Українська адвокатура демонструє приклад, як можна забезпечити реальну участь жінок у процесах прийняття рішень. І ці цифри з ЄРАУ можуть слугувати орієнтиром для інших самоврядних та професійних спільнот. Ми не говоримо про формальне представництво — ми говоримо про змістовну участь, ініціативність і відповідальність. Я переконаний, що гендерний баланс у керівних органах — це не лише питання справедливості, а й показник зрілості професійного середовища», — прокоментував В. Гвоздій.
Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.
Залишити відповідь