Готується заява щодо вчинення авторами публікації Крейденковою та Волошиним правопорушення за ч. 1 ст. 376 КК – Інна Отрош

Громадські активісти та члени Громадської ради доброчесності здійснюють прямий тиск та втручання у відправлення правосуддя суддями Верховного Суду, зокрема Великої Палати ВС.

Про це зазначає колишня голова Печерського районного суду міста Києва Інна Отрош.

Так 24.04.2025 о 8 год 00 хв на сайті видання “Українська правда” (УП) з’явилась публікація “Верховний Суд на роздоріжжі: врятувати себе чи недоброчесних суддів”, авторами якої є Крейденкова В. В. Та Волошин О. М.

Отрош нагадує, що Крейденкова В. В. була членом 3 складу Громадської ради доброчесності (ГРД) у період з 14.08.2023 до 01.04.2025. Крім того, ця особа була членом Громадської організації “Фундація DEJURE».

Волошин О. М. є членом 3 складу Громадської ради доброчесності (ГРД) з 14.08.2023, та є членом Громадської організації “Центр економічної стратегії”.

За переконанням Інни Отрош, у вказаній публікації автори у відкритій формі здійснюють тиск на суддів Верховного Суду (Великої Палати Верховного Суду зокрема) у зв’язку з розглядом судом конкретних справ, зокрема у зв’язку з розглядом цього ж дня 24.04.2025 (о 14 год 00 хв) ВП ВС справи за апеляційною скаргою Вищої кваліфікаційної комісії суддів України на рішення Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 15 січня 2025 року в справі за позовом Баранова Дмитра Олександровича до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про визнання протиправними та скасування рішень.

Так у публікації є пряма вказівка на цю справу: “Наступним суддею, який матиме “шанс” врятуватися від оцінювання, є суддя Господарського суду міста Києва Дмитро Баранов. ВП ВС розглядатиме його справу 24 квітня». Крім того, недоброчесні активісти згадають і про аналогічні справи, які наразі розглядаються ВС (КАС або ВП) щодо оскарження процедур оцінювання іншими суддями, а саме щодо екссудді Господарського суду міста Києва Інни Отрош, судді Оболонського районного суду міста Києва Олександра Луценка, судді Господарського суду Харківської області Олега Дзюби, судді Святошинського районного суду міста Києва Тараса Зайця.

Член ГРД та колишня членкиня ГРД відкрито вказують, що нещодавно було зареєстровано законопроєкт щодо перевірки суддів Верховного Суду та що “фактичною новою причиною такої перевірки” є рішення Великої Палати Верховного Суду “у так званій справі судді Усатого, яке підірвало кваліфікаційне оцінювання 180 суддів”.

Мова йде про законопроєкт №13165, внесений КМУ. Вказаним проєктом пропонується внести зміни до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” та, зокрема, встановити, що протягом двадцяти чотирьох місяців з дня набрання чинності відповідним Законом Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за участю Громадської ради доброчесності проводиться перевірка декларацій доброчесності та родинних зв’язків суддів вищих спеціалізованих судів та Верховного Суду.

Тобто, вказаним законопроєктом пропонується провести перевірку декларацій доброчесності та родинних зв’язків зокрема суддів Верховного Суду саме за участі Громадської ради доброчесності!

Інна Отрош вказує, що критикуючи рішення ВП ВС у справі судді Усатого та вказуючи, що ВС наразі розглядає аналогічні справи щодо оцінювання суддів, член ГРД та колишня членкиня ГРД зазначають, що «ВС стоїть на порозі свого оцінювання і суспільство уважно стежить за розглядом справ щодо недоброчесних суддів. Очевидно, що воно запам’ятає кожне рішення, яке дозволило залишитися на посаді недоброчесним суддям».

Отже, ми маємо ситуацію, коли у відправлення правосуддя суддями Верховного Суду здійснюють втручання не просто професійні громадські активісти, але і член ГРД, яка за вказаним законопроєктом повинна брати участь у проведенні тієї самої перевірки декларацій доброчесності та родинних зв’язків суддів Верховного Суду!!!

Публікація членом ГРД та колишньою членкинею ГРД у виданні «УП» статті відповідного змісту ще і в день розгляду ВП ВС описаної у статті справи є прямим тиском та втручанням у відправлення правосуддя суддями ВС, переконана Інна Отрош.

Публікація також містить пряму погрозу від члена ГРД щодо оцінки рішення ВП ВС у відповідній справі (та всіх пов’язаних справах щодо оцінювання суддів) під час проведення майбутньої перевірки ГРД декларацій доброчесності та родинних зв’язків суддів Верховного Суду (що передбачено законопроєкт №13165).

Тобто, будь-який сторонній спостерігач вбачає в такій публікації примушування суддів ВС до прийняття конкретного рішення (зміни практики, яка виникла після рішення у справі судді Усатого) на догоду активістам та ГРД шляхом здійснення психологічного насильства – застосування погроз щодо непроходження суддями, які винесуть «не те» рішення, перевірки відповідних декларацій, яка здійснюється за участю цих самих членів ГРД.Відповідно до ст. 6 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів» здійснюючи правосуддя, суди є незалежними від будь-якого незаконного впливу. Суди здійснюють правосуддя на основі Конституції і законів України та на засадах верховенства права.

Втручання у здійснення правосуддя, вплив на суд або суддів у будь-який спосіб з метою впливу на безсторонність суду, заклики до невиконання судових рішень забороняються і мають наслідком відповідальність, установлену законом.

Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 376 Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність за втручання в будь-якій формі в діяльність судді з метою перешкодити виконанню ним службових обов’язків або добитися винесення неправосудного рішення.

Інна Отрош повідомляє, що наразі готується заява до ДБР щодо вчинення авторами публікації Крейденковою В. В. та Волошиним О. М. кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 376 Кримінального кодексу України.P.S. Представники юридичної спільноти впевнені, що судді ВС будуть приймати рішення у вказаних справах, керуючись виключно законом, принципом верховенства права та внутрішнім переконанням! А також очікують звернення суддів ВС до ВРП та Генерального прокурора з повідомленням про втручання в їх діяльність.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.

Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *