Новини

Трьом столичним адвокатам повідомлено про підозри за ч. 2 ст. 376-1 КК – несанкціований доступ до ЄДРСР

За дорученням заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури прокурором повідомлено про підозру трьом столичним адвокатам, викритим на систематичних несанкціонованих діях з інформацією, що міститься в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Про це повідомляє САП.

Дії адвокатів кваліфіковано за ч. 2 ст. 376-1 КК України.

За версією слідсва, з серпня 2022 року по грудень 2023 року організатор злочину та двоє виконавців (усі особи здійснювали адвокатську діяльність в одному з офісів у м. Києві) за допомогою спеціального програмного забезпечення систематично здійснювали несанкціоновані дії з інформацією, що міститься в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Група адвокатів залучила інших осіб, які володіють спеціальними знаннями у сфері інформаційних технологій та були раніше засуджені за злочини щодо несанкціонованого втручання у роботу інформаційно-телекомунікаційних систем.

Слідством з’ясовано, що адвокати за допомогою спеціального програмного забезпечення у вигляді спеціально створеного чат-боту, незаконно використовуючи логін і пароль судді одного із судів м. Києва, протягом тривалого часу систематично здійснювали несанкціонований доступ до закритої (непублічної) частини інформації в зазначеному Реєстрі.

Це дозволяло фактично в режимі реального часу моніторити та отримувати відомості про ймовірні заплановані обшуки, клопотання щодо яких до судів подавалися правоохоронними органами, а також забезпечувало їм доступ до повного тексту судових рішень, наявних у Реєстрі, без знеособлення даних.

Отриману таким способом інформацію особи використовували у своїй адвокатській діяльності, у т.ч. при наданні правової допомоги власним клієнтам та клієнтам адвокатського бюро.

Крім того, встановлено, що значна частина відомостей у Реєстрі, до яких відбувався несанкціонований доступ, стосувалася кримінальних проваджень, досудове розслідування у яких здійснювалося детективами Національного антикорупційного бюро України під судовим контролем Вищого антикорупційного суду. Це фактично призвело до того, що в деяких кримінальних провадженнях особи, щодо яких детективами було отримано ухвали слідчих суддів Вищого антикорупційного суду про надання дозволу на проведення обшуку, заздалегідь були обізнані про можливість такої слідчої дії, що в підсумку не дало змоги слідству досягти мети обшуку.

На сьогодні досудове розслідування за вказаними фактами, а також за фактом можливого вчинення інших, у тому числі корупційних, правопорушень віднесених до підслідності Національного антикорупційного бюро України, триває.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *