Новини

9 вересня Шуфрич може опинитись на волі: Печерський райсуд не зміг розпочати розгляд справи, бо йому стало зле й суддя викликав швидку

У Печерському суді Києва 4 вересня розпочалось підготовче засідання у справі народного депутата Нестора Шуфрича, якого обвинувачують у державній зраді частина 2 статті 28, частина 1 статті 111 Кримінального кодексу та «фінансуванні дій, вчинених з метою зміни державного кордону» частина 3 статті 110-2 Кримінального кодексу. За тиждень до цього Шуфрич переніс операцію, та під час суду йому зле. На вимогу адвокатів суддя перервав засідання та викликав швидку.

Про це повідомляють Ґрати.

Співробітники СБУ у камуфляжі та масках привезли Шуфрича до Печерського суду з палати приватної клініки Mediland. Політик ледь тримався на ногах, був блідий, схудлий і періодично корчився від болю. Тиждень тому він переніс операцію з видалення грижі, яку йому діагностували в СІЗО.

Шуфрич перебуває під вартою з 15 вересня 2023 року, коли йому оголосили підозру у державній зраді. За версією слідства, політик виконував завдання колишнього секретаря Ради національної безпеки України Володимира Сівковича, який після перемоги Майдану у 2014 році втік до Росії і став агентом ФСБ. За версією СБУ, за завданням чиновника-втікача Шуфрич «систематично у своїх виступах та інтерв’ю публічно розповсюджував наративи держави-агресора, проводячи підривну діяльність проти України». Сам Шуфрич заперечував провину. За його словами, він дійсно спілкувався з Сівковичем, але ніколи не виконував його вказівки.

У лютому 2024 року Шуфричу оголосили другу підозру: у «фінансуванні дій, вчинених з метою зміни державного кордону». Так слідство розцінило те, що фірма депутата заплатила 648 тисячі 700 рублів (близько 300 тисяч гривень) за охорону його недобудованого маєтку в Криму підприємству «Охорона», яке підпорядковується МВС Росії. У цьому епізоді Шуфрич також заперечує провину. Він підтверджує, що протягом місяця директор його компанії платив «Охороні», але це не можна розцінювати як фінансування сепаратизму.

Окрім Шуфрича у цьому епізоді обвинувачується його знайомий Вʼячеслав Черепаня, який, за версією слідства, був номінальним керівником фірми, яка перерахувала гроші «Охороні». Він також заперечує провину.

4 вересня конвоїри привезли Черепаню й завели в скляний бокс до Шуфрича. Суддя Печерського суду Михайло Юшков сьогодні мав провести у їхній справі підготовче засідання.

Адвокати депутата подали клопотання з двома вимогами. По-перше, вони просили, щоб справу розглядав не один суддя, а колегія з трьох суддів, оскільки їхньому клієнту інкримінують особливо тяжкий злочин. По-друге, вони попросили викликати швидку Шуфричу, щоб з’ясувати, чи може він взагалі брати участь в засіданні.

«Я прошу повернути мене в лікарню. Тому що сьогодні мене мало силою не витягли. Не хотів я цей цирк робити, чіплятися за ліжко. Прошу надати мені надати допомогу, у мене щойно була втрата свідомості від болю. Це катування! Я не можу в цих умовах адекватно сприймати, що відбувається», — сказав Шуфрич судді.

Прокурори не заперечували проти виклику швидкої, але просили не переносити засідання та розглянути продовження строків арешту підсудних. У Шуфрича це термін спливає 8 вересня, а у Черепані — 9-го.

Але суддя Юшков повністю задовольнив клопотання захисту: викликав швидку та постановив, що справу має розглядати троє суддів. Колегія має зібратися завтра, 5 вересня, але цього може не статися.

Як пояснили «Ґратам» прокурори у справі, у Печерському суді може не набратися троє суддів. Майже всі судді брали участь в цьому проваджені на стадії досудового розслідування, і, за Кримінально-процесуальним кодексом, тепер не можуть розглядати справу по суті.

Якщо колегія не збереться, то Київський апеляційний суд має направити справу Шуфрича та Черепані на розгляд до іншого суду. А якщо новий суд не встигне розглянути продовження арешту до 8 вересня, то в неділю депутат опиниться на волі.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *