Новини

Внесено проєкт ЗУ про внесення змін до КК та КПК у зв’язку з ратифікацією Римського статуту Міжнародного кримінального суду

Президент Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт № 11484, яким пропонується привести положення Кримінального Кодексу України у відповідність до норм Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Про це йдеться в картці законопроєкту на сайті Верховної Ради України.

У пояснювальній картці до законопроєкту зазначено, що наразі положення Кримінального кодексу не передбачають відповідальності за злочини проти людяності та за воєнні злочини, що є порушенням звичаєвого, а не договірного міжнародного гуманітарного права. Це пояснюється тим, що від моменту прийняття Кримінального кодексу України його положення системно не узгоджувались із сучасним міжнародним правом. Тобто відповідність українського законодавства до Римського статуту сприятиме його оновленню.

“Варто розуміти, що ратифікація не означає, що з’явиться ризик притягнення наших військових та інших громадян до відповідальності.

По-перше, Україна вже повністю визнала юрисдикцію МКС з 21 листопада 2013 року двома відповідними заявами, а Офіс Прокурора МКС розпочав розслідування Ситуації в Україні “охоплюючи, таким чином, будь-які попередні та поточні звинувачення у воєнних злочинах, злочинах проти людяностi чи геноциді, скоєних на будь-якій частині території України, будь-якою особою” – без обмежень ЗА громадянством.

По-друге, відповідно до компліментарності – фундаментального принципу роботи МКС – наші громадяни можуть постати перед МКС лише у тому випадку, якщо національні суди не можуть або не бажають притягати до відповідальності за міжнародні злочини.

Але найважливішим є те, що, Україна ратифікує Римський Статут із заявою по ст.124 Римського статуту, згідно з якою МКС не буде мати юрисдикції по ст. 8 (воєнні злочини) щодо громадян України протягом 7 років після ратифікації.

Ратифікація Римського Статуту Міжнародного кримінального суду посилить позицію України на міжнародній арені та дозволить отримати кращі можливості для переслідування росіян за їхні злочини і захистити громадян України. Участь в роботі МКС також є частиною нашої інтеграції до простору розвинутих, демократичних країн Європи і світу. Ми приймаємо правила гри та багато чого отримуємо взамін, як держава, так як суспільство”, – зазначила заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *