Новини

Судді часто не готові брати на себе відповідальність, покладену на них кримінальним процесуальним законом, та бути фільтром необґрунтованих чи незаконних дій слідства: адвокат Федитник

Адвокат Василь Федитник висловив думку щодо здійснення правосуддя у кримінальному судочинстві, його стан, основні виклики та перспективи.

Про це він зазначив в інтерв’ю ЮГ.

“Щодо здійснення правосуддя у кримінальному судочинстві, то необхідно почати насамперед з тривіального — питання комплектування вакантних посад суддів різних інстанцій. Всі чули про скандал, який вибухнув і наслідком якого була тривала відсутність голови Конституційного Суду України, але мало кому відомо, яка кількість суддівських місць наразі залишається вакантною на місцях — це близько 3000 посад!

Окрім цього, гострим питанням є суддівський досвід. Необхідно зазначити, що останнім часом суддівський корпус значно помолодшав. Це призводить до того, що не всі судді мають досвід і вміння швидко, повно та неупереджено розглядати справи у встановлені законодавцем розумні строки. Більшість із них не в змозі впоратися з навантаженням, яке наразі припадає на одного суддю, особливо в умовах воєнного стану”, – зазначив Федитник.

На думку адвоката судовий контроль на стадії досудового розслідування значно зменшується останнім часом.

“В останні роки спостерігається тенденція зменшення рівня судового контролю на стадії досудового розслідування. Судді часто не готові брати на себе відповідальність, покладену на них кримінальним процесуальним законом, та бути фільтром необґрунтованих чи незаконних дій слідства. Найімовірніше, це вплив воєнних дій і підвищеної уваги суспільства до різноманітних резонансних справ. Але враховуючи затягування строків досудового розслідування, що негативно впливає як на осіб, що притягуються до кримінальної відповідальності, так і на загальні показники законності в Україні, слідчим суддям варто було б рішуче діяти на стадії досудового розслідування та приймати певні вольові рішення, слідуючи вимогам закону.

Вихід із цієї ситуації — покращення роботи тих установ, які безпосередньо готують помічників суддів і суддів”, – зазначив Василь Федитник.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *