Новини

Найбільше грошей серед одеських суддів задекларувала родина Джабурія

Центр публічних розслідувань дослідив 45 минулорічних декларацій правників, які у 2023 році обіймали посади голів 38 судів в Одесі та області.

Серед найзаощадливіших є двоє суддів з переліку тих, хто найбільше заробив, зазначили дослідники ЦПР, повідомляє Інтент.

Так найбільше грошей задекларувала родина судді Олександра Джабурії (друге місце за заробітками). Точніше дружина Олександра Джабурія Олена, яка зберігає на рахунках в банку в різній валюті 4,8 мільйона гривень. При цьому в готівці й також у різній валюті вона має 30,404 мільйона гривень. Сам суддя заощадив 5,8 мільйона гривень плюс 721 тисячі накопичив син судді Володимир. Тож разом родина заощадила 41,7 мільйона гривень.

Суддя Наталія Богацька ж не вказала членів родини, тож вона сама накопичила 28,1 мільйона гривень.

А голова Любашівського райсуду Олег Вужиловський, хоч і вказав членів родини, однак заощадження в родині має тільки він. Його статок складає 18,4 мільйона гривень. На посаду голови суду Вужиловського обрали в червні 2023 року. До того три місяці судом керувала Тетяна Дармакука, яка перед тим замінила Олега Вужиловського. Така от ротація правників в окремо взятому суді.

На четвертій сходинці опинився Сергій Чванкін. Разом родина накопичила 15,308 мільйона гривень: 11,126 мільйона заощадила дружина Неллі, 3,334 мільйона – сам суддя й 847 тисячі гривень – донька Владислава.

На останній сходинці розмістився скандальний голова Білгород-Дністровського міськрайсуду Олександр Боярський. Правник – членів родини в декларації не вказано – заощадив 7,555 мільйона гривень.

Зазначимо, що у січні 2024 року Вища рада правосуддя тимчасово, до 9 березня 2024 року, відсторонила Боярського від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності. За даними слідства, суддя одержав 1,5 тисячі доларів за обіцянку ухвалити рішення щодо встановлення місця проживання дитини із батьком. Надалі чоловік міг використати документ для уникнення мобілізації та як підставу для виїзду з нею за кордон. У 2022-2023 роках у Білгород-Дністровському суді винесли понад 1 тисячу рішень по вказаній категорії справ. Також, за даними прокурорів, були випадки, коли чоловіки виїжджали за кордон без супроводу дітей, визначення місця проживання дитини на тимчасово окупованій території, підробки процесуальних документів від позивачів та втручання у систему автоматизованого розподілу судових справ.

Цікаво, що жодних збережень не мають голова Біляївського райсуду Сергій Драніков, голова Комінтернівського райсуду Наталія Вінська, голова Южного міського суду Земфіра Барановська, голова Кілійського райсуду Микола Балан й голова Малиновського райсуду м. Одеси Володимир Гуревський. 

До речі Барановська свого часу також перебувала під підозрою правоохоронців. У квітні 2015 року співробітники СБУ затримали суддю під час отримання неправомірної вигоди. Майже за пів року до того Вища кваліфікаційна комісія суддів відсторонила її на два місяці від роботи у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності за підозрою у хабарництві. Втім, через два місяці вона повернулася до роботи.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *