Новини

Регламент Вищої ради правосуддя вдруге оскаржено до суду

Вища рада правосуддя 21 листопада 2023 року ухвалила рішення №1068/0/15-23, яким затвердила Зміни до Регламенту Вищої ради правосуддя, виклавши його в новій редакції.

Про це повідомляє ВРП.

Так, відповідно до пункту 13.7 Регламенту Вищої ради правосуддя  дисциплінарні провадження щодо суддів здійснюються в хронологічному порядку за датою надходження з урахуванням пріоритетності.

Рада наголошує, що відповідні зміни до Регламенту ВРП були розроблені з урахуванням «Рекомендації щодо обґрунтування черговості/пріоритетності розгляду дисциплінарних скарг» підготовлені експертами Проєкту ЄС «Право-Justice», а також, беручи до уваги «Аналіз національного законодавства України з питань дисциплінарного провадження щодо суддів з метою їх оптимізації та спрощення відповідно до стандартів Ради Європи та найкращих практик держав-членів Ради Європи», який надавався в межах проєкту Ради Європи «Підтримка судової влади України у забезпеченні кращого доступу до правосуддя». Саме міжнародні експерти радили ВРП встановити критерії черговості/пріоритетності розгляду дисциплінарних скарг та доцільності закріплення їх саме в Регламенті ВРП.

Вдруге до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду в порядку нормоконтролю звернулися з адміністративним позовом щодо оскарження пункт 13.7 Регламенту Вищої ради правосуддя.

Ухвалою Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 05 січня 2024 року відкрито провадження у справі № 990/329/23 за позовом Вовка Павла В’ячеславовича до Вищої ради правосуддя про визнання протиправним та нечинним пункту 13.7 Регламенту Вищої ради правосуддя, затвердженого рішенням від 21 листопада 2023 року № 1068/0/15-23 «Про затвердження Змін до Регламенту Вищої ради правосуддя».

Судовий розгляд справи призначено на 04 березня 2024 року о 9:30 у приміщенні Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду за адресою: м.Київ, вул. Князів Острозьких, 8, корп. 5.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *