Новини

Я не знаю, які фактори впливають на те, що досі в нас не ратифіковано Римський статут: голова Верховного Суду Кравченко

Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко повідомив в який формі співпрацює Верховний Суд із Міжнародним кримінальним судом у питанні російських воєнних злочинів, і що Україна має вдосконалити у процедурі розгляду справ проти росії та які перспективи притягнення до відповідальності військово-політичного керівництва рф.

Про це він заявив в інтерв’ю MIND.UA

“У певній формі ми співпрацюємо з МКС. Але якщо говорити про таку співпрацю, то слід розуміти, на підставі чого він здійснює свою діяльність. МКС діє на підставі Римського статуту, який Україна підписала майже 24 роки тому – 20 січня 2000 року, але досі його не ратифікувала. Перш за все цього не дозволяла наша Конституція, за якою ми визнавали на своїй території лише юрисдикцію Європейського суду з прав людини. При цьому у 2019 році набрали чинності зміни до Конституції України, на підставі яких Україна може визнавати юрисдикцію Міжнародного кримінального суду на умовах, визначених Римським статутом.

З урахуванням подій, які відбувалися під час Революції гідності, а також на Сході нашої країни, парламент на підставі відповідних постанов (спрощений механізм визнання юрисдикції МКС, який передбачений Римським статутом) визнав дії Міжнародного кримінального суду на території України. Тому цей суд має право проводити відповідні розслідування подій в Україні”, – зазначив Кравченко.

Голова Верховного Суду висловив здивування відносно того, що Римський Статут не ратифіковано вже протягом 24 років.

“Я завжди був прихильником Римського статуту. Проте склалася «цікава» ситуація: Україна визнала на своїй території юрисдикцію МКС, взяла на себе певні зобов’язання щодо співпраці із цим органом, але жодних прав як держава – учасник Римського статуту та член МКС так і не отримала.

Це запитання до політиків і парламенту. Я не знаю, які фактори впливають на те, що досі в нас не ратифіковано Римський статут – особливо це болюче визнавати зараз, адже МКС, який займається розслідуванням найтяжчих воєнних злочинів, діє на підставі саме цього статуту.

Тобто до його ратифікації ми можемо говорити лише про нашу співпрацю в рамках ознайомчих візитів чи вивчення практики МКС. Але хіба це той рівень роботи, щоб переслідувати воєнних злочинців?

До речі, на сьогодні не тільки Україна не є учасником Римського статуту, а й країна-агресор не є його учасником. І зараз це є перешкодою у питанні притягнення до відповідальності за воєнні злочини трьох вищих посадових осіб рф – президента, прем’єр-міністра й міністра закордонних справ”, – зазначив Кравченко.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *